ANONIMOWI DEPRESANCI

O SMUTKOHOLIKACH

Opowieść zamiatacza ulic Wiesz , to jest tak:

Czasem ma się długą ulicę przed sobą .

Myślisz wtedy, że jest ona straszliwie długa. Myślisz, że jej nigdy nie pozamiatasz. I nagle zaczynasz się śpieszyć.

Śpieszysz się coraz bardziej. I za każdym razem, kiedy patrzysz – widzisz, że nic nie ubyło z tego, co masz do zrobienia .Zaczynasz się bać i na koniec nie jesteś w stanie nic zrobić.

A przed tobą jest ciągle ulica.

Tak nie wolno robić.
Nie myśl nigdy o całej ulicy. Należy myśleć tylko o następnym kroku, o następnym oddechu, o następnym ruchu miotły. I zawsze tylko o następnym.

I wtedy robisz to z radością.

A jest to ważne, bo wówczas wykonujesz swą pracę z zadowoleniem. I tak powinno być. I nagle zauważasz, że krok po kroku – zamiotłeś całą ulicę.

Nawet tego nie zauważyłeś i nie byłeś zmęczony. To jest bardzo ważne! ( Z niem. Tłum. Leszek AA- Wrocław)

Oprócz tego wielu z Nas szuka ciągle swojego miejsca i najbardziej lubimy być przydatni i potrzebni .Tu znajdziesz propozycje przyjaciół którzy coś robią ze swoim życiem???

SAMOTNOŚĆ Każdy człowiek jest unikalny i dlatego różni ludzie różnie przejawiają poczucie osamotnienia, ale można odnaleźć też pewne cechy wspólne. Po pierwsze, o osamotnieniu może świadczyć, choć nie zawsze, odizolowanie. Towarzyszą mu regularne, ale bezowocne, próby nawiązania kontaktów z ludźmi.

Symptomem osamotnienia jest także niskie mniemanie o sobie, poczucie braku wartości. Niepowodzenia w nawiązywaniu kontaktów przyczyniają się do dalszego obniżenia się samooceny w oczach osoby samotnej i powodują jeszcze większe osamotnienie. Niezdolni do nawiązywania kontaktów ludzie samotni zamykają się w zniechęceniu, egocentryzmie, litości nad sobą i przekonaniu, że nikt ich nie rozumie.

Samotność może charakteryzować brak nadziei prowadzący do rozpaczy, a nawet do myśli samobójczych. Gdy osamotnienie staje się zbyt wielkie, samobójstwo zdaje się stwarzać drogę wyjścia, a też być właściwym sposobem zwrócenia uwagi tych, którzy powinni się byli o nas zatroszczyć, a nie zrobili tego.

Często próbę ucieczki stanowią alkoholizm i narkotyzowanie się. Ludzie szukają w tym pomocy, pragnąc uniknąć poczucia osamotnienia, czy też znaleźć przyjaciół w innych alkoholikach czy narkomanach.

Napastliwość i agresja charakteryzują ludzi bardzo samotnych, którzy mają tendencję do wpadania raczej w złość niż w depresję i przez to mają skłonności do wyrażania frustracji w sposób destrukcyjny. Nie jest chyba kwestią przypadku, że właśnie teraz, kiedy samotność charakteryzuje życie tak wielu ludzi, obserwujemy nie notowany dotąd wzrost przemocy. Samotność może być wyrażana przez przemoc i przestępczość, które stają się sposobem uwolnienia od bólu i wołaniem o zwrócenie uwagi.

Pozostałe Grupy AD w Gdyni nie wiem czy istnieją proszę się sugerować tylką Tą Grupą jak i miejscem i godziną gdzie się odbywają spotkania

Mitingi Anonimowych Depresantów odbywają się w salce przy Parafii Św. Mikołaja Gdynia Chylonia w każdy piątek o godzinie 18;00 bądź ciut wcześniej